Tematik Konferans (18/09/2015)

Projenin son tematik konferansı 18 Eylül günü gerçekleşti.  Öngörülen Birleşik Kıbrısta İş yerinde İşçi Sağlığı ve İşçi Güvenliği konulu konferans Lefkoşada Merit hotelde gerçekleştrildi.Konferans POED den Apostolos Apostolidesin...

Tematik Konferans (12/06/2015)

12 Haziran günü birı, bu proje kapsamında bir Tematik konferans daha gerçekleşti.Konferans öngörülen birleşik Kıbrıs'ta cinsiyet eşitliği ve ayrımcılıkla mücadele ile ilgili idi. Bu  konferans MeritHotel,Lefkoşa'dagerçekleştirildi...

Tematik Konferans (28/05/2015)

28 Mayıs'ta bir kez daha  bu proje kapsamında bir tematik Konferans daha gerçekleştirildi.Konferans öngörülen birleşik Kıbrıs'ta istihdam politikaları ve istihdamın koruması ile ilgili idi.Bu konferans Lefkoşa'da ETKA / PEO binasında gerçekleştirildi...

Tematik Konferans (12/06/2015)

Öngörülen birleşik Kıbrıs'ta Cinsiyet Eşitliği ve Ayrımcılıkla mücadele

 12 Haziran günü birı, bu proje kapsamında bir Tematik konferans daha gerçekleşti. Konferans öngörülen birleşik Kıbrıs'ta cinsiyet eşitliği ve ayrımcılıkla mücadele ile ilgili idi. Bu  konferans MeritHotel,Lefkoşa'dagerçekleştirildi. Konferans karşılama konuşmasını yapan KOOP-SEN başkanı Mehmetali Güröz, tarafından açıldı. Konferans iki bölümden oluştu.Birinci bölüm öngörülen Kıbrısta cinsiyet eşitliği  ikinci bölümse ayrımcılıkla mücadele  idi. İlk oturum DEV- İşten Sevgül Uludağ ve DEOK tan Srelios Efstratiou başkanlığında gerçekleşti. Anahtar konuşmacı FEMA aktivisti  sosyolog Doğuş Derya oldu. Öngörülen birleşik Kıbrıs'ta cinsiyet eşitliği üzerine bir konuşma sundu. Konuşmaiki önemlitartışmacı ile devam etti. DEOKtan  araştırma görevlisi Flora Giagkou ve Doğuş Derya.Oturum katılımcıların katkıları ile son buldu. İkinci oturum atyrımcılıkla mücadele ile ilgili idi. Bu oturumun anahtar konuşmacısı  öngörülen birleşik Kıbrıs'ta ayrımcılıkla mücadele hakkında konuşan  İnsan Hakları ve Ayrımcılık Uzmanı Aristos Tsiartas oldu. Oturumu tartışmacı Avukat Öncel Polili ve INEK –PEO arştırmacısı Dr. Loucas Antoniounun sunumu ile devem etti. Konferans  Öngörülen birleşik Kıbrıs'ta  kendi tutanaklarından sağlanan , ortak bir anlayış ve beklentileri sunan bir bildirinin benimsenmesi ile sonuçlandı.

    

                                

Öngörülen Birleşik Kıbrıs'ta Doğuş Derya tarafından sunulan cinsiyet eşitliği politikaları ile ilgili sunumunu izlemek veya okumak içini bağlantıyı takip ediniz : pdf veya video.

Öngörülen Birleşik Kıbrıs'ta Flora Giagkou tarafından sunulan cinsiyet eşitliği politikaları ile ilgili sunumunu izlemek veya okumak içini bağlantıyı takip ediniz : pdf veya video.

Tartışmacılarıları izlemek için bağlantıyı takip ediniz: video.

Aristos Tsiartas tarafından sunulan ayrımcılkla mücadele politikaları ile ilgili sunumunu izlemek bağlantıyı takip ediniz: video.

 Öncel Polili tarafından sunulan ayrımcılkla mücadele politikaları ile ilgili sunumunu izlemek bağlantıyı takip ediniz: video.

Dr. Loucas Antoniou tarafından sunulan ayrımcılkla mücadele politikaları ile ilgili sunumunu izlemek bağlantıyı takip ediniz: video.

Konferansı bildirisini okumak için buraya tıklayınız.

 

Share this post
FaceBook  Twitter  
  

 

 

Copyright (c) Fucomasa. All rights reserved.